Przejdź do głównej zawartości

Recenzja - True FireStash - mini zapalniczka benzynowa do kluczy.

Witajcie!
W dzisiejszym poście omówimy sobie zapalniczkę brytyjskiej firmy True model FireStash.

Pierwszy rzut oka.
Po wyjęciu z pudełka pomyślałem, że nie będę żałował tego zakupu. Zapalniczka wyglądała porządnie, miała O-ringa, co znaczyło, że jest wodoodporna. Dodatkowo była pokryta pociemniającą ją powłoką...



Wytrzymałość.
Myślę, że po kilku miesiącach ciorania jej przy pasku, mogę powiedzieć coś  o jej wytrzymałości. Jest to sprzęt nie do zdarcia poza jednym aspektem. Tym aspektem jest wcześniej wymieniona powłoka, Podczas przenoszenia zapalniczki przy kluczach, trochę obijała się o inne metalowe szpargały i owa powłoka poodpryskiwała na obrzeżach.

Wodoodporność.
Oczywiście nie nurkowałem z tą zapalniczką na dno Rowu Marańskiego, ale nie raz zdarzyło mi się ją wrzucić w błoto, czy do jeziora. Po tych doświadczeniach mam spostrzeżenia, że O-ring działa. Po otwarciu kapsuły, bez problemu mogłem rozpalić ogień.

Funkcjonalność.
Jak ogólnie wiadomo, Polska leży w strefie umiarkowanej, co sprawie, że mamy i ciepłe i zimne okresy. Część osób na zimę odpuszcza sobie outdoor, lecz ja do tej grupy nie należę. Próbowałem rozpalić tym sprzętem ognisko, ba próbowałem lekko ogrzać ręce przy jej płomieniu, ale się nie dało. Spowodowane było to tym, że przy przemarzniętych palcach nie bylem w stanie odpalić krzesiwa.

Kolejnym zagadnieniem wartym omówienia jest jej pojemność. Gdy nalewamy benzyny, myślimy, że wystarczy jej nam na długo, a tu figa, bo po kilku użyciach znowu musisz dolewać wachy.

Jest jeszcze jedna wada - knot. Po jego wypaleniu postanowiłem, że wezmę ten z Zippo i wsadzę go do tego malucha. Co się jednak okazało? Knot od Zippo jest zbyt gruby, by wcisnąć go wygodnie do FireStasha.

Trzymadełko - GearTie firmy NiteIze

Podsumowując, zapalniczkę FireStash warto mieć przy kluczach w trudnej sytuacji, pomimo jej kilku wad. Jej cena też nie jest zabójcza, bo kosztuje w granicach 50 zł. Myślę, że jak najbardziej mogę polecić ten produkt.

Na dzisiaj to by było na tyle.
Trzymajcie się!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mini Nerka EDC Baribal - Recenzja

Witajcie! Dzisiejszy post (który, jak już się przyjęło jest po długiej przerwie;)) będzie o Mini Nerce EDC polskiej firmy Baribal. Niektórzy czytelnicy bloga, którzy czytają go już od jakiegoś czasu mogą pamiętać, że recenzję tego produktu już kiedyś napisałem. To prawda, recenzja kiedyś już była, a w niej skrytykowałem przede wszystkim łuszczącą się gumę pokrywającą Cordurę od  wewnątrz. I co się niedawno okazało - po około roku od opublikowania tamtego posta napisał do mnie producent nerki - Baribal. Wyjaśnił mi, ze w tamtym czasie dostali wadliwą serię Cordury. Nerki wyprodukowane z tamtego materiału, które zostały reklamowane przez osoby, które kupiły trefne produkty były wymieniane. Myśląc jednak, że ta łuszcząca się guma jest „standardem” w ich produktach, poruszyłem ten temat w recenzji. Producent w wiadomości zaproponował, ze wyśle mi nową nerkę, a ja napisze nową recenzję. I w taki właśnie sposób czytacie dzisiejszy post. Na wstępie jeszcze dodam, że zapraszam na Facebooka

Recenzja - nóż Kamper Mini firmy Varms Poland

Witajcie! Po długiej przerwie, która nastąpiła ze względu na natłok zajęć związanych ze szkołą. Jednak wracam, gdyż jestem chory i mam czas na pisanie :P Dzisiejszy post będzie recenzją noża, który wysłał mi jego producent jakieś 3 miesiące temu. Chodzi tutaj o popularnego ostatnio w internecie, polskiego producenta noży Varms Poland. Firma ta na rynku nożowym wzbudza wiele kontrowersji. Jedni mówią, że ich produkty są słabej jakości i się łamią, a drudzy bardzo je sobie zachwalają. Jak jest na prawdę? Sprawdziłem to.

Helikon-Tex Essential Kitbag - recenzja

Helikon, ponad trzy lata temu, wprowadzając do sprzedaży linię Bushcraft, jako jeden z pierwszych produktów wypuścił małą torbę Essential Kitbag. Wygląd zewnętrzny nowej kieszeni i jej funkcjonalność od razu przyciągnęła wielu fanów bushcraftu i innych dziedzin outdoorowych. Co w niej takiego świetnego? O tym w tej recenzji. Na początku warto wspomnieć o tym, że projekt tej ładownicy powstał przy współpracy Helikona z Survivaltechem - jedną z pierwszych i największych szkół survivalu w Polsce. Doświadczenie zebrane przez lata pracy w lesie pozwoliła na stworzenie linii na prawdę przemyślanych produktów, które nie zawiodą nas w ciężkich warunkach. Essential Kitbag Helikona jest bardzo dobrze uszytym zasobnikiem, w który, jakby się uprzeć, możemy minimalistycznie spakować się na jednodniowy wypad do lasu. Warstwa zewnętrzna torby została uszyta z Cordury, co zapewnia nam dobrą wytrzymałość na potencjalne przetarcia produktu. Główna komora kieszeni, która zamykana jest na klap